Strój kociewski. Łamigłówki do wydruku

Strój kociewski. Łamigłówki do wydruku

Krzyżówka, quiz z gwarą i wykreślanka dla uczniów starszych klas szkoły podstawowej.

Krzyżówka i wykreślanka pomogą uczniom utrwalić nazwy wybranych elementów stroju kociewskiego. Quiz z gwarą to zabawa w odkodowanie czterech regionalizmów.


Pobieranie i drukowanie
Dostępne poniżej łamigłówki to pliki graficzne A4 w formacie png. Jeśli chcesz je pobrać na swój komputer i wydrukować, kliknij wybrany szablon prawym przyciskiem myszy, następnie wybierz opcję Zapisz grafikę jako.

Krzyżówka

Strój kociewski - krzyżówka do wydrukowania

W gwarze kociewskiej gospodyni to... Dowiesz się, rozwiązując naszą krzyżówkę. Do jej rozwiązania potrzebna jest znajomość nazw podstawowych części stroju kociewskiego. Po prawej stronie karty znajdziesz podpowiedzi. Możesz też zajrzeć do działów Opis oraz Leksykon.

Quiz z gwarą

Strój kociewski - quiz z gwarą do wydruku

Kociewie - urocza kraina rzek, jezior i lasów na Pomorzu Gdańskim - ma też ciekawą gwarę. Choć dawna mowa Kociewiaków nie zachowała się w czystej postaci, jej elementy można jeszcze dziś usłyszeć na ulicach miast i wsi Kociewia. Spróbuj rozwiązać nasz quiz i odkoduj cztery kociewskie słówka.


Quiz dostępny jest w wersji do zabawy online »

Wykreślanka

Strój kociewski - wykreślanka do wydrukowania

Zadanie polega na odnalezieniu i wykreśleniu ukrytych w diagramie nazw dwunastu elementów stroju kociewskiego. Lista poszukiwanych słów znajduje się po prawej stronie karty. Ukryte wyrazy można odczytywać w poziomych rzędach z lewej do prawej, oraz w pionowych kolumnach z góry do dołu. Dana litera może wchodzić w skład kilku słów.


Wykreślanka dostępna jest w wersji do zabawy online »