Strój podhalański. Łamigłówki do wydruku

Strój podhalański. Łamigłówki do wydruku

Krzyżówka, quiz z gwarą i wykreślanka dla uczniów starszych klas szkoły podstawowej.

Krzyżówka i wykreślanka pomogą uczniom utrwalić nazwy wybranych elementów stroju podhalańskiego. Quiz z gwarą to zabawa w odkodowanie czterech regionalizmów.


Pobieranie i drukowanie
Dostępne poniżej łamigłówki to pliki graficzne A4 w formacie png. Jeśli chcesz je pobrać na swój komputer i wydrukować, kliknij wybrany szablon prawym przyciskiem myszy, następnie wybierz opcję Zapisz grafikę jako.

Krzyżówka

Strój podhalański - krzyżówka do wydrukowania

Nocleg w gwarze podhalańskiej to... Dowiesz się, rozwiązując naszą krzyżówkę. Do jej rozwiązania potrzebna jest znajomość nazw podstawowych części stroju podhalańskiego. Po prawej stronie karty znajdziesz podpowiedzi. Możesz też zajrzeć do działów Opis oraz Leksykon.

Quiz z gwarą

Strój podhalański - quiz z gwarą do wydruku

Znana i lubiana gwara podhalańska urzeka niepowtarzalnym słownictwem, charakterystycznym akcentem i melodią. Niektóre wyrazy, choć brzmią jak ogólnopolskie, znaczą zupełnie co innego. Czy poprawnie rozwiążesz nasz quiz?


Quiz dostępny jest w wersji do zabawy online »

Wykreślanka

Strój podhalański - wykreślanka do wydrukowania

Zadanie polega na odnalezieniu i wykreśleniu ukrytych w diagramie nazw dwunastu elementów stroju podhalańskiego. Lista poszukiwanych słów znajduje się po prawej stronie karty. Ukryte wyrazy można odczytywać w poziomych rzędach z lewej do prawej, oraz w pionowych kolumnach z góry do dołu. Dana litera może wchodzić w skład kilku słów.


Wykreślanka dostępna jest w wersji do zabawy online »