Strój bytomski. Wykreślanka

Strój bytomski. Wykreślanka

Znajdź ukryte w diagramie wykreślanki nazwy wybranych elementów stroju bytomskiego. Szukaj poziomo i pionowo!

Znalezione słowa zaznacz przeciągając po nich myszką (przy wciśniętym przycisku). Prawidłowo zaznaczony wyraz podświetli się na niebiesko. Niektóre litery jednego słowa mogą być częścią drugiego. Lista słów do odnalezienia znajduje się nad diagramem.

Po rozwiązaniu łamigłówki usłyszysz fragment piosenki ludowej, a na ekranie pojawi się krótki tekst z ciekawostką dotyczącą jednego z elementów stroju.

Wykreślanka dostępna jest również w wersji do wydrukowania.

Czy wiesz, że...

Skórzane spodnie jelenioki, ściśle dopasowane do ciała, przed założeniem bywały moczone w wodzie, co ułatwiało ich naciągnięcie. Potem schły już na ich właścicielu.

Wykreślanka dla dzieci online

Leksykon stroju bytomskiego »

Czy wiesz, że...

Kolor chusty jedbowki nigdy nie był przypadkowy. Na przykład podczas wesela zieloną nosił pan młody, drużba różową, a żonaci goście zakładali jedbowki niebieskie.

Wykreślanka dla dzieci. Strój bytomski

Leksykon stroju bytomskiego »

Czy wiesz, że...

By nadać kobiecej sylwetce odpowiedniej obfitości, w stanik kiecki w okolicy pasa wszywano pikowaną podkładkę zwaną kiełbasą.

Strój bytomski - wykreślanka online

Leksykon stroju bytomskiego »

Czy wiesz, że...

Uzupełnieniem stroju była biżuteria. Pełniła nie tylko rolę ozdoby. Wierzono, że chroni właścicielkę od chorób, a także przed złymi ludźmi i ciemnymi mocami.

Wykreślanka: strój bytomski

Leksykon stroju bytomskiego »

Materiały do wydrukowania

Wykreślankę z elementami stroju bytomskiego, a także krzyżowkę z hasłem, możesz pobrać na swój komputer i wydrukować. Kliknij wybrany szablon prawym przyciskiem myszy, następnie wybierz opcję Zapisz grafikę jako. Dobrej zabawy!


Wykreślanka do wydrukowania: strój bytomski
Strój bytomski. Krzyżówka do wydrukowania

Więcej materiałów do nauki i zabawy ze strojem bytomskim, ich szczegółowe opisy i propozycje wykorzystania znajdziesz w dziale Wydruki.