Strój żywiecki. Łamigłówki do wydruku

Strój żywiecki. Łamigłówki do wydruku

Krzyżówka, quiz z gwarą i wykreślanka dla uczniów starszych klas szkoły podstawowej.

Krzyżówka i wykreślanka pomogą uczniom utrwalić nazwy wybranych elementów stroju żywieckiego. Quiz z gwarą to zabawa w odkodowanie czterech regionalizmów.


Pobieranie i drukowanie
Dostępne poniżej łamigłówki to pliki graficzne A4 w formacie png. Jeśli chcesz je pobrać na swój komputer i wydrukować, kliknij wybrany szablon prawym przyciskiem myszy, następnie wybierz opcję Zapisz grafikę jako.

Krzyżówka

Strój żywiecki - krzyżówka do wydrukowania

Żywczanie z dziada pradziada to... Dowiesz się, rozwiązując naszą krzyżówkę. Do jej rozwiązania potrzebna jest znajomość nazw podstawowych części stroju żywieckiego. Po prawej stronie karty znajdziesz podpowiedzi. Możesz też zajrzeć do działów Opis oraz Leksykon.

Quiz z gwarą

Strój żywiecki - quiz z gwarą do wydruku

Dawno temu w okolicach Żywca grasowali groźni zbójnicy. Kryli się w górskich grotach, okradali bogaczy, pomagali biednym. Ich czyny sławiły ludowe podania i pieśni. Czy odgadniesz, co znaczą gwarowe słowa związane ze zbójowaniem?


Quiz dostępny jest w wersji do zabawy online »

Wykreślanka

Strój żywiecki - wykreślanka do wydrukowania

Zadanie polega na odnalezieniu i wykreśleniu ukrytych w diagramie nazw dwunastu elementów stroju żywieckiego. Lista poszukiwanych słów znajduje się po prawej stronie karty. Ukryte wyrazy można odczytywać w poziomych rzędach z lewej do prawej, oraz w pionowych kolumnach z góry do dołu. Dana litera może wchodzić w skład kilku słów.


Wykreślanka dostępna jest w wersji do zabawy online »