Strój szamotulski. Łamigłówki do wydruku

Strój szamotulski. Łamigłówki do wydruku

Krzyżówka, quiz z gwarą i wykreślanka dla uczniów starszych klas szkoły podstawowej.

Krzyżówka i wykreślanka pomogą uczniom utrwalić nazwy wybranych elementów stroju szamotulskiego. Quiz z gwarą to zabawa w odkodowanie czterech regionalizmów.


Pobieranie i drukowanie
Dostępne poniżej łamigłówki to pliki graficzne A4 w formacie png. Jeśli chcesz je pobrać na swój komputer i wydrukować, kliknij wybrany szablon prawym przyciskiem myszy, następnie wybierz opcję Zapisz grafikę jako.

Krzyżówka

Strój szamotulski - krzyżówka do wydrukowania

Stolik w gwarze wielkopolskiej to... Dowiesz się, rozwiązując naszą krzyżówkę. Do jej rozwiązania potrzebna jest znajomość nazw podstawowych części stroju szamotulskiego. Po prawej stronie karty znajdziesz podpowiedzi. Możesz też zajrzeć do działów Opis oraz Leksykon.

Quiz z gwarą

Strój szamotulski - quiz z gwarą do wydruku

Dziś nikt już nie posługuje się gwarą na co dzień, ale jej elementy wciąż są obecne w potocznej mowie mieszkańców Wielkopolski. Niepowtarzalne słownictwo może wprawić w zakłopotanie przyjezdnych. Czy poprawnie rozwiążesz nasz quiz?


Quiz dostępny jest w wersji do zabawy online »

Wykreślanka

Strój szamotulski - wykreślanka do wydrukowania

Zadanie polega na odnalezieniu i wykreśleniu ukrytych w diagramie nazw dwunastu elementów stroju szamotulskiego. Lista poszukiwanych słów znajduje się po prawej stronie karty. Ukryte wyrazy można odczytywać w poziomych rzędach z lewej do prawej, oraz w pionowych kolumnach z góry do dołu. Dana litera może wchodzić w skład kilku słów.


Wykreślanka dostępna jest w wersji do zabawy online »