Strój podlaski w internecie

Strój podlaski w internecie

W internecie jest wiele interesujących witryn z przydatnymi informacjami na temat polskich strojów narodowych i regionalnych.

Poniżej podajemy linki prowadzące do miejsc, gdzie znajdziesz wiadomości o stroju podlaskim i folklorze regionu.

Linki podzielone są na tematyczne kategorie.

Strój podlaski

Strój podlaski

Strój podlaski posiadał kilka odmian, które noszone były na obszarze między Wieprzem a Bugiem. Nadbużańska odmiana stroju występowała na terenach ciągnących się wąskim pasem nad Bugiem od Dołhobrodów na południu po Hołowczyce na północy.

Strój podlaski. Folklor

Muzyka ludowa

Tupacz, zawierucha, oberek, polka, mazurek... Tańce podlaskie są nieco spokojniejsze, mniej żywiołowe niż w innych regionach Polski. Można w nich dostrzec wpływ wielu kultur oraz obrzędowy charakter. Posłuchaj i obejrzyj.

Ciekawostki: Podlasie

Kochajmy Podlasie

Odwiedź Podlaskie, w którym znajdziesz spokój, ciszę, niezatłoczone szlaki oraz… co najmniej 12 innych rzeczy, za które pokochasz ten region! Zobacz więcej »


Ciekawostki: Tykocin

Tykocin

Tykocin, choć jest niedużą miejscowością, pochwalić może się wieloma atrakcjami i to unikatowymi. Odnajdziesz tu zarówno piękne i cenne zabytki, jak i ciekawostki przyrodnicze. Zobacz więcej »


Ciekawostki: Tatarzy

Tatarzy na Podlasiu

Żyją tu od kilkuset lat – a dokładniej – od XVII wieku, gdy otrzymali ziemie od króla Jana III Sobieskiego. Wśród nich była wieś Kruszyniany, położona na wschodnich krańcach województwa Podlaskiego. Zobacz więcej »