Strój kaszubski w internecie

Strój kaszubski w internecie

W internecie jest wiele interesujących witryn z przydatnymi informacjami na temat polskich strojów narodowych i regionalnych.

Poniżej podajemy linki prowadzące do miejsc, gdzie znajdziesz wiadomości o stroju kaszubskim i folklorze regionu.

Linki podzielone są na tematyczne kategorie.

Strój kaszubski

Strój kaszubski

Kaszubi przestali nosić swoje tradycyjne stroje sto lat temu. Dziś są one pieczołowicie odtwarzane, najczęściej na potrzeby zespołów pieśni i tańca ludowego.

Strój kaszubski. Folklor

Muzyka ludowa

Pieśni kaszubskie sławią piękno przyrody i pracę człowieka. Prym wiodą pieśni patriotyczne, morskie i religijne. Tańce ludowe, wśród których jest też uroczysty koseder w tempie poloneza, mają w większości charakter obrzędowy. Posłuchaj i obejrzyj.

Ciekawostki: kuchnia regionalna

Kaszubskie Nuty

Kaszubskie Nuty, zwane też Alfabetem, należą do grona najbardziej znanych elementów folkloru Kaszub. Wiele osób sądzi, że ta wykonywana z namaszczeniem wyliczanka jest kaszubskim hymnem. Zobacz więcej »


Ciekawostki: kurs języka kaszubskiego

Kaszubski dla dzieci

Chcesz lepiej poznać język Kaszubów, ich obyczaje i legendy? Podstawowych słówek i wyrażeń nauczysz się razem ze Sławinką i jej bratem. Będzie wesoło i kolorowo! Kurs składa się z sześciu lekcji. Zobacz więcej »


Ciekawostki: Szwajcaria Kaszubska

Nie tylko morze

Szwajcaria Kaszubska już samą nazwą przywodzi na myśl skojarzenia z malowniczymi krajobrazami. To jeden z najpiękniejszych zakątków w Polsce, w dodatku o bardzo bogatej historii i tradycjach. Zobacz więcej »