Strój bytomski. Łamigłówki do wydruku

Strój bytomski. Łamigłówki do wydruku

Krzyżówka, quiz z gwarą i wykreślanka dla uczniów starszych klas szkoły podstawowej.

Krzyżówka i wykreślanka pomogą uczniom utrwalić nazwy wybranych elementów stroju bytomskiego. Quiz z gwarą to zabawa w odkodowanie czterech śląskich słówek.


Pobieranie i drukowanie
Dostępne poniżej łamigłówki to pliki graficzne A4 w formacie png. Jeśli chcesz je pobrać na swój komputer i wydrukować, kliknij wybrany szablon prawym przyciskiem myszy, następnie wybierz opcję Zapisz grafikę jako.

Krzyżówka

Strój bytomski - krzyżówka do wydrukowania

Jakie śląskie słówko oznacza kapelusz? Dowiesz się, rozwiązując naszą krzyżówkę. Do jej rozwiązania potrzebna jest znajomość nazw podstawowych części stroju bytomskiego. Po prawej stronie karty znajdziesz podpowiedzi. Możesz też zajrzeć do działów Opis oraz Leksykon.

Quiz z gwarą

Strój bytomski - quiz z gwarą do wydruku

Prastara mowa śląska zawiera sporą liczbę słów odmiennych od ogólnopolskich. Mieszkańcy innych regionów mogą mieć trudności z jej rozumieniem! Spróbuj rozwiązać nasz quiz i odkoduj cztery śląskie słówka.


Quiz dostępny jest w wersji do zabawy online »

Wykreślanka

Strój bytomski - wykreślanka do wydrukowania

Zadanie polega na odnalezieniu i wykreśleniu ukrytych w diagramie nazw dwunastu elementów stroju bytomskiego. Lista poszukiwanych słów znajduje się po prawej stronie karty. Ukryte wyrazy można odczytywać w poziomych rzędach z lewej do prawej, oraz w pionowych kolumnach z góry do dołu. Dana litera może wchodzić w skład kilku słów.


Wykreślanka dostępna jest w wersji do zabawy online »