Strój kurpiowski
Strona główna serwisu

strój kurpiowski

Strój kurpiowski, szyty z lnianych i wełnianych samodziałów, wykonywany był w całości przez Kurpianki. Strój ten zachował się w formie żywej do dziś. Jest noszony w święta i podczas innych ważnych uroczystości.
Razem z Polą i Lechem poznaj jego podstawowe, charakterystyczne elementy.

Opis stroju kurpiowskiego Zabawa edukacyjna: Strój kurpiowski - ubieranka Materiały dydaktyczne dla rodziców i nauczycieli

wskazówki metodyczne

Naszym celem jest dostarczenie materiałów, które ułatwią przygotowanie i prowadzenie zajęć z dziećmi. Poniższe uwagi mają jedynie charakter informacyjny i ogólny.

Zastosowana przez nas kolejność prezentowania zasobów nie jest przypadkowa. Pierwsze części prezentacji (opis, leksykon) to etap wprowadzenia. Interaktywne zabawy (ubieranka, puzzle) służą utrwaleniu wiadomości już zdobytych oraz przyswojeniu nowych. Materiały do wydruku, zwłaszcza łamigłówki, wykorzystać można do sprawdzenia wiedzy zdobytej na stronach naszego serwisu.


Strój bytomski Strój kaszubski Strój krakowski Strój kujawski Strój kurpiowski Strój lubelski Strój łowicki Strój podhalański Strój szamotulski Strój szlachecki Strój świętokrzyski Strój żywiecki
Stroje narodowe i regionalne Gry i zabawy edukacyjne dla dzieci Materiały dydaktyczne dla rodziców i nauczycieli