Strój bytomski
Strona główna serwisu

puzzle bytomskie

Układanie puzzli to jedna z ulubionych dziecięcych zabaw. Zadanie polega na ułożeniu w spójną całość obrazka podzielonego na dziewięć fragmentów. Wersję online zabawy uzupełniają przygotowane do wydruku puzzle do samodzielnego wykonania. Dobrej zabawy!

Gra puzzle kaszubskie Gra puzzle krakowskie Gra puzzle kujawskie Gra puzzle kurpiowskie Gra puzzle lubelskie Gra puzzle łowickie Gra puzzle podhalańskie Gra puzzle szamotulskie Gra puzzle szlacheckie Gra puzzle świętokrzyskie Gra puzzle żywieckie

↑ do góry

instrukcja gry

Zabawa polega na ułożeniu poszczególnych części obrazka w spójną całość. Obrazek podzielony jest na dziewięć elementów, które należy przeciągnąć myszką na właściwe miejsca planszy. W trakcie zabawy można korzystać z podglądu.

Zanim zaczniesz układać puzzle, przyjrzyj się przez chwilę obrazkowi i staraj się go zapamiętać.

Następnie użyj przycisku START, aby rozpocząć zabawę. Na ekranie wyświetli się pusta siatka puzzli. Po prawej stronie znajdziesz pomniejszone fragmenty obrazka, ułożone w przypadkowej kolejności. Twoim zadaniem jest przeniesienie poszczególnych fragmentów do odpowiednich pól siatki puzzli tak, by poprawnie ułożyć obrazek w całość.

Jeśli w trakcie zabawy pojawią się kłopoty, możesz skorzystać z podpowiedzi. Wystarczy kliknąć w ikonkę ze znakiem zapytania (znajdziesz ją obok pszczółki Bartka w prawym dolnym rogu), by zobaczyć miniaturkę układanego obrazka. Okno pomocy zamykasz używając przycisku ze znakiem X.

↑ do góry

materiały do wydruku

Z Polą i Lechem możesz bawić się także po wyłączeniu komputera. Przygotowaliśmy dla Ciebie puzzle do samodzielnego wykonania. Aby pobrać i wydrukować wybrany arkusz, kliknij myszką w jego ikonkę. Dobrej zabawy!

Strój bytomski: puzzleStrój bytomski: puzzle
Siatka puzzli do wydrukowaniaSiatka puzzli do wydrukowaniaSiatka puzzli do wydrukowania

podpowiedzi i wskazówki

  • Wydrukuj wybrany obrazek. Aby puzzle były bardziej trwałe i wytrzymałe, obrazek przyklej do tektury lub na kartę brystolu. Kartę przytnij do wielkości obrazka.
  • Wydrukuj arkusz z wybraną siatką puzzli. Wytnij siatkę, po czym przyklej ją z tyłu karty z obrazkiem, wyrównując do górnego i lewego boku (siatka i obrazek mają taką samą wielkość).
  • Całość podziel na dziewięć fragmentów, wycinając poszczególne elementy wzdłuż linii tworzących siatkę puzzli. Młodszym dzieciom powinni pomóc w tym zadaniu dorośli.
  • Twoje puzzle są gotowe. Miłej zabawy!

↑ do góry


Strój bytomski Strój kaszubski Strój krakowski Strój kujawski Strój kurpiowski Strój lubelski Strój łowicki Strój podhalański Strój szamotulski Strój szlachecki Strój świętokrzyski Strój żywiecki
Stroje narodowe i regionalne Gry i zabawy edukacyjne dla dzieci Materiały dydaktyczne dla rodziców i nauczycieli